Így emelkednek durván a parkolási díjak a budapesti kerületekben
A Főváros a zöld rendszámos autókat sem kímélte.
Érdekes önellentmondásba került a főpolgármester.
Karácsony Gergely Facebook-oldalán emlékezett meg arról, hogy 1958-ban ezen a napon végezték ki Nagy Imre egykori miniszterelnököt.
A főpolgármester bejegyzésében beszámol arról is, hogy 1989 június 16-án, „kiskamaszként” ő is „izgatottan figyelte” a tévét, mint Karácsony fogalmaz, „Nagy Imre újratemetése a rendszerváltás kezdetét, a szabad, demokratikus Magyarország eljövetelét jelentette”.
„Több ezer magyar állt a Hősök terén. Fiatalok, idősek, nők és férfiak, mást gondolván a világ dolgairól, de közös hittel követték utolsó útjára Nagy Imrét.
– fogalmaz a főpolgármester.
Mindez azért érdekes, mert Karácsony Gergely a Fővárosi Közgyűlésen vetette fel, hogy legyen-e Budapesten közterület elnevezve Horn Gyuláról, akiről köztudott, hogy 1956 novemberétől ’57 júniusáig a karhatalmi egységekhez csatlakozva részt vett a forradalom leverésében.
Az előterjesztés alapján a baloldali vezetésű tizenharmadik kerületi önkormányzat kezdeményezte, hogy sétányt nevezzenek el Horn Gyuláról, amelyet a Gyermek téren, telekalakítással hoznának létre.
Ezért ne legyen Horn Gyula utca Budapesten
Horn Gyula zsákutca: aki 1956 leverésében részt vett, vagy azt támogatta, az nem szolgálhat névadó géniuszként. Máthé Áron írása.
Nyitókép: Mandiner/Földházi Árpád